top of page
Katarzyna Nawrot - Rybak. Na trampolinie życia.

JumpUP – jumping fitness w Oslo

Więcej energii to więcej radości życia i więcej dobrych myśli. Te z kolei przyciągają spełnione marzenia…

Katarzyna zamyśla się. Za chwilę opowie mi o początkach firmy, o Norwegii, o planach na przyszłość, a kiedy zmruży oczy, opowie o marzeniach….

 

Ma spojrzenie, które zapada w pamięć. Jest refleksyjna. Pięknie mówi o życiu. Poważnie. Dużo dostała. Straciła też. Jak każdy. Ale nie każdy ma tyle siły co ona. Ta siła idzie w parze z delikatnością.

Siedzimy „U’MAMY”. Rozmawiają z Kingą, o której mówi, że jest jej prawą ręką i chce się z nimi przebywać. Mają w sobie moc. Mają siłę. Znają życie.

Właścicielem firmy jest Krzysztof, człowiek, dla którego nie ma rzeczy niemożliwych.

Do zespołu należy jeszcze Aleksandra. To pasja i radość życia w jednym. I rozmach! Nie da się nie uśmiechnąć w jej towarzystwie.

45318203_252752898930482_672707435937189

Tworzą zgrany zespół, któremu przewodzi – jest liderem – Katarzyna. O uprawnieniach, które posiadają, doświadczeniu zawodowym – o wszystkim, co dotyczy ich zawodowej kariery możecie Państwo przeczytać na ich stronie. I o kursach oraz szkoleniach, które organizują. Imprezach na których można ich spotkać.  O wszystkim.

Katarzyna:

Jumping fitness to nowy rodzaj ćwiczeń, który zyskuje coraz większą popularność. W skrócie jumping fitness polega na skakaniu na mini trampolinie. W rzeczywistości jednak nie jest to takie proste, jak z początku się wydaje.

Jumping fitness to trening kardio, polegający na ćwiczeniach na jednoosobowej trampolinie wykonywanych w rytm muzyki. Ćwiczenia mogą być bardzo spokojne, polegające na lekkim kołysaniu się na trampolinie, bez wybijania się do góry lub podnoszące tętno (bieg w miejscu albo taniec). Mogą również polegać na skakaniu (obie stopy odrywają się od trampoliny), podczas którego wzmacniają się mięśnie brzucha, pośladków i nóg. Dzięki możliwościom zastosowania wielu ruchów oraz technik jumping fitness zapewnia wszechstronny trening całego ciała (zmuszając mięśnie, zwłaszcza głębokie, do szybkich skurczów), a miękka powierzchnia trampoliny zapewnia amortyzację (w odróżnieniu od twardej ziemi), dlatego nie obciąża stawów. Sama trampolina powinna być wytrzymała i stabilna, firma Jumping Frog oferuje trampoliny w kształcie sześciokąta foremnego o przekątnej 133 cm, całość waży do 12kg i jest w stanie utrzymać obciążenie do 120 kg. Dodatkowo do trampoliny mocowana jest rączka, pozwalająca utrzymać równowagę.

„Podczas skoków na trampolinie pracują wszystkie mięśnie, przyspiesza się przepływ limfy w naszym organizmie, dzięki czemu szybciej usuwane są toksyny, martwe komórki, komórki rakowe i łatwiej absorbowane są składniki odżywcze w komórkach, które później przekształcane są w energię. Badania dowiodły, że skakanie na trampolinie jest 68% skuteczniejsze niż jogging!” (Edward Kowalczyk)

„W wolnych chwilach skaczę na trampolinie. To bardzo zdrowe i nie obciąża stawów.” (Urszula Dudziak, 72 lata; wulkan energii)

Skakanie na trampolinie ma również drugie oblicze; twarz o której nie mówi się głośno, bo i schorzenie wstydliwe w wielu kręgach. Skakanie na trampolinie – codziennie rano – 10 minut – pomaga uporać się z depresją. Trampolina na receptę i na wagę złota!

Z Katarzyną Nawrot – Rybak, dla Norway24.pl, rozmawiała Kinga Plisko.

Na fot. Katarzyna Nawrot – Rybak; fot. jumpUP

 

JumpUp

Email:  jumpingzumba@gmail.com

Tlf. + 47\46599710

Adresse: Møllergata 6

Oslo

bottom of page