Neon


W następnych tygodniach na łamach naszego portalu będzie ukazywać się historia niezwykła, bo pisana przez dwie nastolatki, przyjaciółki. Jedna z nich – Ania – jest również rysowniczką – autorką ilustracji do „Neona” – mieszka w Oslo i chodzi do gimnazjum. Kinga mieszka w Warszawie. Tęsknią za sobą bardzo i – na odległość, nocami razem piszą opowiadania.

Postanowiłam wydać jedno z nich, bo dziecięce marzenia trzeba spełniać, a Norway24.pl ma dobra rękę! – cztery lata temu chcieliśmy wydawać trzy powieści w odcinkach i zanim podzieliłam je na części i uzgodniłam wszystko z autorami, znaleźli się wydawcy!

Zatem – powodzenia, Dziewczyny!

Odcinek pilotażowy, w uzgodnieniu z Autorkami, napisałam ja.

Neon

Odcinek pilotażowy

Wiatr targał gałęzie drzew i strząsał smętne i zwinięte, jakby struchlałe z zimna, liście do rynsztoka. Było zimno, ciemno i ponuro. Neon przemierzał parkowe aleje i noc zasnuwała jego serce. Był smutny i samotny. Kto chociaż raz w życiu był samotny, ten wie, jakie to uczucie. Neon włożył ręce do kieszeni granatowego płaszcza i poszedł w stronę głównej ulicy. Deszcz padał coraz bardziej i zamieniał się w ulewę. Zaczynało grzmieć. Kim jestem? Dlaczego czuję się w domu taki samotny? Słowa pulsowały mu skroniach…

Nagle rozległ się ogromny huk i piorun uderzył w drzewo. Spadająca gałąź przygniotła chłopca, który właśnie wracał na skróty przez park do domu po szkolnym treningu.

Neon podbiegł, odrzucił gałąź i położył odruchowo ręce na ramiona płaczącego dziecka…I wtedy…jakby jakaś poświata, kolorowa tęcza otuliła chłopca, który nagle przestał płakać, wstał, otrzepał spodnie, popatrzył na Neona i pobiegł w stronę domu…

Neon stał oniemiały…Wyciągnął przed siebie ręce i zaczął im się przyglądać…

Kinga Plisko

#artykuł

Najnowsze wpisy:
RSS Feed
  • Black Facebook Icon
  • Black Instagram Icon
  • Black Twitter Icon

"The secret of change is to focus all of your energy,

not on fighting the old, but building the new." Socrates

  • Grey Facebook Icon
  • Grey Instagram Icon
  • Grey Twitter Icon

© 2017 Norway24.pl

This site was designed with the
.com
website builder. Create your website today.
Start Now