Szukaj
 • Kinga Plisko

Leczenie energią – przyszłość czy alternatywa? Rozmowa z Waldemarem Boczarem – naturoterapeutą


Następnym gościem mojego wywiadu z cyklu „Spójrz mi w oczy…” jest Waldemar Boczar, naturoterapeuta, uzdrowiciel, człowiek – magnes – jak piszą media. Na swoim koncie ma wiele spektakularnych wyleczeń zarówno w Polsce jak i za jej granicami.

Kiedy lekarze rozkładają bezradnie ręce, Waldemar Boczar skutecznie pomaga chorym stanąć na nogi. Należy do Zachodniopomorskiego Cechu Bioenergoterapeutów i Radiestetów w Szczecinie. Od 2004 roku zajmuje się leczeniem.

 1. Jest 2004 rok. Odkrył Pan w sobie dar przesyłania energii, niewiarygodne możliwości; zaczął Pan przyciągać przedmioty. Proszę opowiedzieć o tym. Proszę wrócić pamięcią do początków. Proszę opowiedzieć o pierwszych pacjentach.

Piłem kawę. Łyżeczka wisi mi na torsie. Idę do kuchni…więcej łyżeczek…Śmiać mi się chciało na początku. Potem przyjechała moja ciotka. Poszliśmy na cmentarz na groby. Szliśmy cmentarzem, a ona ciągle zostawała w tyle, utykała. Coś mi powiedziało, że jak usiądzie na ławce, mam przyłożyć jej do tej nogi obie ręce. Kiedy to zrobiłem, zaczęła się wyrywać, bo czuła ogromne ciepło. Potem wstała…zaczęła ruszać nogą…zaczęła chodzić…krzyczała – wie Pani, ciotka jest trochę głucha, więc krzyczała aż ludzie się za nią oglądali (śmiech) – to było śmieszne – krzyczała: „Ludzie cuda, ja chodzę!”. Potem rodzina, znajomi, kurs, przedruk artykułu o mnie w „Angorze” z „Nieznanego świata”…. Z całego świata zaczęli dzwonić; tylko odbierałem telefony. Tak się zaczęło.

 1. Energia skalarna. Co to takiego?

Energia jest wszechobecna. To co żyje jest energią. Umiem to złożyć do kupy i przekazać. Samo pozytywne myślenie o kimś – to tez energia. Ludzie tego nie wiedzą, pukają się w czoło; lekarze mają na studiach 5 minut zajęć o energii. Energia skalarna? Różnie ją ludzie nazywają – skalarna, chi; ludzie chcą opisać energię, ale tego się nie da. Jest wiele zagadek, których nie da się wyjaśnić.

 1. Jakie choroby leczy Pan najskuteczniej?

Choroby płuc, jelit, choroby metaboliczne, nadczynność i niedoczynność tarczycy, endometriozę na którą choruje 1/3 Polek i nawet nie zdaje sobie z tego sprawy, kręgosłup, stawy, nowotwory…proszę zajrzeć na moją stronę – tam wszystko opisałem.

 1. Wyleczył Pan tysiące ludzie. Proszę opowiedzieć o najbardziej spektakularnym przypadku. Takim, który zdumiał i Pana…

Przychodzę do kobiety ze stwardnieniem rozsianym. Trzy lata nie chodziła. Dwie godziny dawałem jej energię, po czym mówię: „Proszę wstać.” Spytała: „Ja???” Powiedziałem: „Ja pani pomogę.” Stanęła na nogi i… zaczęła chodzić…Trzy lata nie chodziła….

Inny przypadek. Czterech mężczyzn wniosło na wózku inwalidzkim do mojego gabinetu mężczyznę. Też z SM; przyjechał do mnie z Hannoveru. Po powrocie sam stał przed lustrem i się golił….

Mógłbym Pani tak opowiadać bez końca o tych przypadkach…

 1. Energia Reiki polega na nakładaniu rąk na ciało i podawaniu białej energii. Pan widzi również energie kolorowe – to bardzo zaawansowana metoda leczenia. Proszę spróbować opisać chociaż jeden kolor, tę świetlistość…

Kolory są niepowtarzalne. Nie umiem opisać, nie ma takich…One są świetliste, miłe…

 1. Leczy Pan ludzi z różnych grup społecznych – ludzi pracujących fizycznie i intelektualistów. I…lekarzy. Dlaczego – Pańskim zdaniem – tylko nieliczni przyznają się do tego?

Wstydzą się. Z ciemnoty, głupoty, zacofania.

 1. Mahatma Gandhi powiedział: „Najpierw cię ignorują, potem śmieją się z ciebie, potem z tobą walczą, potem wygrywasz.” Może medycyna niekonwencjonalna musi przejść tę drogę. Jest Pan forpocztą; myślę, że to jest niełatwe. Jak Pan reaguje na niezrozumienie, ignorancję, drwinę?

Jestem przygotowany na to. Ignoruję.

 1. Wielu uważa, że leczenie energią, ziołolecznictwo, leczenie wodą, jedzeniem to przyszłość medycyny. Że odejdziemy od medycyny konwencjonalnej. Że – mimo jej spektakularnych odkryć, którym nie można zaprzeczyć w porównaniu z np. Tradycyjną Medycyną Chińską licząca ponad 3 tys. lat jest ona medycyna raczkującą i skompromitowana przez pazerność i manipulację korporacji farmaceutycznych. Wrócimy do Natury?

Zupełnie nie da się wrócić. Przeszczepy na sercach itp. To zostanie. Jerzy Zięba [naturo- i hipnoterapeuta, publicysta, działacz społeczny i youtuber. Propagator medycyny niekonwencjonalnej. Autor bestsellerowej książki „Ukryte terapie” – przyp. red.] uważa, że jeśli chodzi o przewlekłe choroby medycyna konwencjonalna nawet nie raczkuje. Metody leczenia są w powijakach. Medycyna konwencjonalna usuwa skutek, nie przyczynę. Na leczenie trzeba patrzeć holistycznie.

 1. Leczy Pan dotykiem, przez Skype’a oraz koszulkami. Proszę opowiedzieć o koszulkach.

Koszulki i wkładki z materiałem bioaktywnym dostarczają identyczna energię, jak przy bezpośrednich moich przekazach – różnica polega jedynie na skali i czasie działania. Seans siłą rzeczy, ograniczony jest czasowo, koszulka i wkładka w zasadzie używane mogą być przez całą dobę. Koszulka i wkładki podszyte są specjalnym materiałem i to on jest odpowiedzialny za szeroki wachlarz dobroczynnych oddziaływań na organizmy. Optymalną jakość działania zapewnia opatentowany sposób naniesienia na materiał nośnika bioenergetycznego.

 1. Poprzez leczenie paranormalne rozumie się leczenie tego, czego logicznie rzecz biorąc nie da się wyleczyć. Trzeba zatem porzucić rozum, logikę i zwrócić w stronę duchowości, intuicji. Czy Pańscy pacjenci są dociekliwi? Czy po wyleczeniu zmieniają swoje życie czy wracają do starych nawyków?

Część wraca. Część zmienia swoje życie. Inni wyleczą się i wracają do starych nawyków – od choroby – do choroby.

 1. Nauką Reiki jest etyka, a niewielu ludzi widzi w etyce przewodnika przez życie. Wolą kształcić się w innych dziedzinach a nie w moralności. Co z tym światem, Panie Waldemarze?

Świat się zmienia. Następuje przebudzenie. Ale robi się celowe rzeczy, żebyśmy chorowali. Umiera obecnie trzy razy więcej Polaków niż 20 lat temu. Jest garstka ludzi dociekliwych, którzy interesują się. Inni gonią za kasą, dopóki nie dopadnie ich choroba. Wtedy szybko chcą się wyleczyć, żeby znów móc gonić za kasą. A leczenie energią? Gdyby przed wojną ktoś powiedział, że na świecie będą telefony komórkowe…Wie Pani co mam na myśli….

 1. Pański przepis na zdrowie?

Żyć bezstresowo. Każdy stres odbija się na nadnerczach, potem atakuje tarczycę. Dużo ludzi nie ma teraz telewizora. Zdrowo jeść – bez chemii. Pić zdrową wodę. Uzupełniać braki minerałów i witamin w organizmie.

 1. Proszę opowiedzieć coś o sobie. Nasi czytelnicy lubią Państwa – bohaterów naszych wywiadów – trochę poznać; wie Pan – lubię – nie lubię, moją ulubioną zupą jest…w telewizji oglądam…czyli Waldemar Boczar w pigułce!

Lubię spokój, ciszę. Nie lubię dużo ludzi. Kiedyś miałem łódkę…nie zaciągnie mnie pługiem na plażę (śmiech). Lubię flaki, pomidorową, fasolową…Lubię przedwiośnie, wczesną jesień i lato. Lubię kolory; latem jest wesoło, dusza się raduje. Nie jestem podróżnikiem, jestem domatorem.

 1. Uprzedzałam Pana – 14. – ostanie pytanie w moich wywiadach jest z przymrużeniem oka. Zatem proszę mi spojrzeć w oczy…Kuba, cygaro i salsa na plaży do świtu czy gwieździsta noc przy ognisku gdzieś nad mazurskim jeziorem?

Już Pani zna odpowiedź na to pytanie.

Bardzo Panu dziękuję za wywiad. Z Waldemarem Boczarem dla norway24.pl rozmawiała Kinga Plisko.

Kontakt i bezpłatne porady z naturoterapeutą: +48 603 918 615.

Więcej informacji o leczeniu znajdziecie Państwo na stronie Waldemara Boczara: www.energoterapeuta.szczecin.pl

Artykuł jest własnością norway24.pl.

Wszelkie kopiowanie czy udostępnianie bez zgody Redakcji jest niedozwolone.

Kontakt: norway24.pl +47 944 327 21, kinga.plisko@gmail.com

#artykuł

69 wyświetlenia

"The secret of change is to focus all of your energy,

not on fighting the old, but building the new." Socrates

 • Grey Facebook Icon
 • Grey Instagram Icon
 • Grey Twitter Icon

© 2017 Norway24.pl

This site was designed with the
.com
website builder. Create your website today.
Start Now