Szukaj
  • Kinga Plisko

„Zygzakiem przez Świat…” – Dariusz Rębosz dla młodzieży. Publikacje obowiązkowe


Właśnie ruszyła następna akcja promocyjna fundacji graj Wysoko. O książeczkach edukacyjnych dla młodzieży pisaliśmy na łamach naszego portalu wielokrotnie. Polecamy je nadal, bo niewiele jest takich publikacji na rynku księgarskim. „Zygzakiem przez Świat Pieniędzy” i „Zygzakiem przez Świat Wartości” – obie publikacje wydawane są przez fundację graj Wysoko – tam również można je zamówić ( 11 zł za egzemplarz): www.grajwysoko.pl

Na stronach fundacji czytamy:

„Zygzakiem przez Świat Pieniędzy”

Julia i Kacper wiodą beztroskie życie nastolatków. Do dnia, gdy zauważają, jak ważna w życiu jest umiejętność poruszania się w Świecie Pieniędzy, i jak uboga jest ich własna wiedza o oszczędzaniu, ryzyku życia na kredyt oraz strategiach prowadzących do bezpiecznej finansowej przyszłości.

Kacper i Julia podjęli wyzwanie. Krok po kroku poznawali zagadnienia ze świata finansów i bankowości. A dziś, w książeczce „Zygzakiem przez Świat Pieniędzy”, sami wprowadzają młodych czytelników w przyszłość, planowanie i oszczędzanie. Doradzają, jak od najmłodszych lat wyrabiać dobre nawyki oraz jak zdobyć i pomnażać kapitał. Doskonale operują prostym językiem dając super przydatną wiedzę i zbiór nieocenionych rad do wykorzystywania od zaraz.

„Zygzakiem przez Świat Wartości”

Konflikt dwojga nastolatków, Oli i Łukasza, zainspirował ich do szukania odpowiedzi na istotne dla dzieci i młodzieży pytania. Jak dawać sobie radę z problemami dnia codziennego? Za jakimi drogowskazami podążać? Co jest naprawdę ważne w życiu?

Wspólna wspinaczka po kolejnych szczeblach piramidy potrzeb i wartości, którymi kierują się ludzie, uświadomiła im, jak ciekawą i pełną wyzwań podróżą jest budowanie własnego świata wartości. Tą wiedzą dzielą się z rówieśnikami prowadząc ich „Zygzakiem przez Świat Wartości”.

Ola i Łukasz nie narzucają nachalnie żadnego systemu wartości. Z niezwykłym wyczuciem poruszają aspekty ważne dla młodzieży związane z funkcjonowaniem w grupie rówieśniczej, korzystaniem z Internetu czy mediów, dokonywaniem odpowiedzialnych wyborów, mądrym wykorzystaniem czasu. W swojej opowieści o świecie wartości ustawiają je kolejno jak drogowskazy ułatwiające poruszanie się po ścieżkach życia. Ola i Łukasz nie stronią przy tym od pojęć, których próżno szukać w medialnej papce, ustawiając poprzeczkę na wysokim poziomie intelektualnym.” (z recenzji)

Kinga Plisko

#artykuł

19 wyświetlenia

"The secret of change is to focus all of your energy,

not on fighting the old, but building the new." Socrates

  • Grey Facebook Icon
  • Grey Instagram Icon
  • Grey Twitter Icon

© 2017 Norway24.pl

This site was designed with the
.com
website builder. Create your website today.
Start Now