Szukaj
  • Krzysztof Osmański

Ewelina WOW  Gołębiewska


Prezentuję Państwu następny mój wywiad z cyklu „Spójrz mi w oczy…”. Dziś z Eweliną Gołębiewską. Spotkałyśmy się przypadkiem przy kawiarnianym stoliku. Ewelina poprosiła, żeby złożyć zamówienie po angielsku. „Jestem tu krótko” – szepnęła. Urzekła mnie uśmiechem, ciepłem, bezpretensjonalnością. Śliczna do tego. I dowcipna. Kolorowa.

1.Na facebooku przesyłasz znajomym słońce. I Ty jesteś ciepłą osobą. Czy Ewelina chodzi czasem zachmurzona? Co Cię najbardziej smuci?

Jestem optymistką, rzadko chodzę „zachmurzona”. Najbardziej smuci mnie dwulicowość, unikam ludzi, którzy ciągną mnie w dół, staram się separować od złej energii. Moi znajomi mówią, że przyleciałam tutaj, żeby poświecić nad Norwegią.(śmiech)

2.Tańczysz salsę ? Jesteś modelką, pozujesz ?

Byłam na kilku lekcjach salsy, uwielbiam tańczyć. Czy pozuję ? – to było spełnienie zachcianki, przyjemność. Co innego chciałabym w życiu robić.

3.Powiedziałaś: „wysiadłam w Grecji z samolotu – i myślę – och, mogę tu mieszkać ! W Londynie to samo. Dlaczego zatem Oslo? Co urzekło Cię w Norwegii?

Nieee, w Grecji mogę wypoczywać ! Słońce, ci ludzie… W Norwegii podoba mi się wszystko! (śmiech) – nie ma pośpiechu, ludzie są wyluzowani, mam tu góry, morze, stoki…w jednym (śmiech). Oslo urzekło mnie już siedem lat temu, podczas pierwszych wakacji. Wiesz, ja jestem typem romantyczki – te białe noce…

4. studiujesz w Polsce prawo. Pasja?

Tak, studiuję prawo. Jestem na czwartym roku, mam fajne oceny (śmiech) – bo przecież nie jadę na egzamin po tróję, ale nie jest to moja pasja. Mam licencjat z administracji, kiedyś myślałam nawet o pracy w kancelarii wśród paragrafów, ale ja chciałabym pracować wśród ludzi. Ja wciąż szukam tego, co chciałabym w życiu robić – może to będzie coś, czego do tej pory nie robiłam…

5.Zima i snowboard w Vinterparken w Oslo czy leżaczek latem ?

I jedno, i drugie! Ale po opalaniu – aktywność plażowa !!!

6. „Ale jesteśmy fajni” – to Twój komentarz na facebooku – nie boisz się życia? Czerpiesz pełnymi garściami?

Nie, nie boję się! Zawsze wierzę, że wszystko się uda !!! (śmiech)

7.Opowiesz o swoim magicznym miejscu?

Cieszę się z każdego miejsca. Nie jest istotne miejsce, ważne to, co przeżyłam, z kim przeżyłam. W nowym miejscu zawsze chcę zobaczyć wszystko, nacieszyć się, bo przecież mogę już tu nie wrócić. Kocham polskie morze – jak wchodzę do wody, mam wrażenie jakbym chciała je zagarnąć, zjeść (śmiech). A tu…uwielbiam plażę w Sandvice.

8. Masz mnóstwo przyjaciół ? Czym dla Ciebie jest przyjaźń? Czy to słowa Alberta Camus (z Twojego facebooka): „Nie idź za mną, bo nie umiesz prowadzić. Nie idź przede mną, bo mogę za Tobą nie nadążyć. Idź po prostu obok mnie i bądź moim Przyjacielem” ?

Nie mam zbyt wielu przyjaciół. Mam wielu znajomych. Naprawdę ktoś musi zapracować na to słowo. Nigdy nie zdradził mnie przyjaciel; od moich przyjaciół dostaję wsparcie – dzięki nim nie boję się w życiu niczego; zawsze pokazują mi drugą stronę medalu, są szczerzy. Mogę na nich liczyć w każdej sytuacji. To dla mnie bardzo ważne.

9. Hazard ?

Nie. Ale do kasyna poszłabym…żeby zobaczyć jak tam jest, poczuć. Wszędzie bym poszła (śmiech).

10. Wzrusza Cię polski hymn. Piszesz: „Ludzie obudźcie się, co się dzieje w naszym kraju.” Wrócisz do Polski ? Jesteś tu na chwilę ?

Nie wiem. Do Polski ciągnie mnie rodzina i przyjaciele. Kocham Polskę, tak, masz rację, wzrusza mnie hymn - kiedy go słucham, mam gęsią skórkę. Gdyby tu była moja mama, rodzina i przyjaciółka z rodziną – wtedy bym została.

11. Zdjęcie z Sebastianem, tulipany od Sebastiana. Z bratem łączy Cię więź szczególna ? Mieszka tu ? Masz więcej rodzeństwa ?

Mam jeszcze dwóch braci i siostrę, ale z Sebastianem mamy najlepszy kontakt, poszlibyśmy za sobą w ogień… choć kłócimy się też (śmiech). Sebastian mieszka tutaj.

12. Dom z kominkiem, kotem na kolanach czy życie na walizkach ? Chcesz robić karierę czy być kobietą udomowioną ?...czy i jedno i drugie ?

Nienawidzę kotów, psów nie lubię. Nie lubię zwierząt. Kominek – OK ! Jeśli przyjdzie moment, to się udomowię, ale nigdy nie będę kurą domową. Życie na walizkach – nie, ale podróże – tak ! Chciałabym znaleźć swoje miejsce i móc je z kimś dzielić. Kariera ? – czemu nie !!!

13. Robisz noworoczne postanowienia. Realizujesz wszystkie ?

Staram się nie zakładać. Podchodzę realnie. Moje zrealizowane zeszłoroczne postanowienia to: nauczyć się jeździć na snowboardzie, tańczyć salsę i wziąć udział w sesji fotograficznej. Wszystkie zrealizowałam !

Rozpieszczasz się, widzę ?

Nie samą pracą człowiek żyje. Ja w Polsce zostawiłam bardzo dobrą posadę, dobre zarobki. Po prostu męczyłam się tam psychicznie. A przecież…jutra może nie być.

14. Ewelina…spójrz mi w oczy… Romantyczna koronkowa koszula nocna czy słodka piżama w misie ?

Jestem romantyczką ! – oczywiście, że romantyczna koronkowa koszula nocna !!! (śmiech)

Dziękuję Ci za wywiad.

Rozmawiała Kinga Plisko

#artykuł

0 wyświetlenia

"The secret of change is to focus all of your energy,

not on fighting the old, but building the new." Socrates

  • Grey Facebook Icon
  • Grey Instagram Icon
  • Grey Twitter Icon

© 2017 Norway24.pl

This site was designed with the
.com
website builder. Create your website today.
Start Now